APIE MUS

„Jaunimas gali“ istorija

Idėja sukurti ‘Jaunimas gali” programą gimė 2014 m., susipažinus su organizacija Hoops 4 Hope (liet. Vilties lankai), kurios veikla mus ir įkvėpė. Jie naudoja krepšinį kaip įrankį mokyti Gyvenimo Įgūdžių Zimbabvės ir Pietų Afrikos vaikus. Krešiniu pagaunamas vaikų dėmesys, tačiau Gyvenimo Įgūdžių pamokomis keičiami jų gyvenimai.

Zimbabvėje bei Pietų Afrikoje H4H naudojo sportą suteikti vaikams žinias apie HIV / AIDS, kaip išvengti narkotikų, nelegalaus gyvenimo stiliaus ir mokė sveiko gyvenimo būdo.

Mes tikėjome, kad šis sporto gėriui modelis buvo būtent tai, ką taipogi galėjome įgyvendinti Lietuvoje. Žinoma, nėra sudėtinga surinkti vaikų, gyvenančių atokiose vietovėse, grupę žaisti krepšinį, tačiau kaip gi seksis su Gyvenimo Įgūdžių dalimi?

2014 m. įvardijome dvi pagrindines problemas Lietuvoje, kurios daugiau ar mažiau įtakojo beveik visus gyventojus, - savižudybės ir alkoholizmas.

Nusprendėme dėmesį skirti Lietuvos atokiausiems ir labiausiai pažeidžiamiems kaimams. Mūsų planas buvo paimti tai, ką išmokome H4H programoje ir pritaikyti čia.

Tai gan šauniai gavosi, tačiau pamatėme, kad nors mes, lietuviai, ir labai mėgstame krepšinį, ne ką mažiau mėgstame ir įvairias kitas sporto šakas bei užsiėmimus.

Vaikai mus išmokė, kad ne krepšinis jiems buvo svarbiausia, tačiau bendruomenė, draugystės, tikslai ir paprasčiausias smagus laiko leidimas kartu buvo programos esmė!

Taigi ėmėmės plėtoti programą, įtraukdami ir k itas smagias jaunimo veiklas, šokius, bėgimą, programavimą, futbolą… kątik sugalvojome!

Tuo pačiu jautėme, kad privalome skirti Gyvenimo Įgūdžių mokymui pagrindinį dėmesį.

Kilo klausimas – kaip pateikti svarbias gyvenimo pamokas, kad jų mokytis būtų įdomu ir smagu?

Daug diskutavome, domėjomės kaip tai vykdo kitos panašios programos, organizavome seminarus treneriams ir įsiklausėme į dalyvių pastebėjimus.

Mūsų nuomone, sukūrėme tikrai nuostabų produktą, o su tuo sutinka ir mūsų treneriai bei programos dalyviai

Sekantis žingsnis – išsikėlėme sau aiškius tikslus.

Kokia mūsų programos misija? Kokio poveikio siekiame?

Tačiau svarbiausia, kaip galėtume sukurti tokią aplinką, kurioje Lietuvos vaikai ir jaunimas galėtų pilnai atrasti save?

UGDTYI

būtinus jaunimui
gyvenimo
įgūdžius.

SUDARYTI

 sąlygas
būti fiziškai
aktyviems

SUKURTI

 saugią ir pozityvią
aplinką augimui

DIDINTI

 bendruomenė
įsitraukimas.

MAžINTI

 social
atskirtį.

CREATE

 savanorystės
tradicijas.

2020 m. programa jau skaičiuoja šeštus veiklos metus. Tiek daug išmokome ir esame be galo dėkingi, galėdami šią veiklą vadinti mūsų darbu.

There’s just nothing quite like putting a smile on a child’s face. Or having your program graduates come back and volunteer teaching the younger kids, or to watch a young adult who once felt lost, start to truly find their way in life.

Galėtume išvardyti begalę priežasčių kodėl didžiuojamės šia veikla, tačiau pagrindinė – tai Šeima, kurią kartu kūrėme beeinant.

Esame dėkingi visiems, prisidėjusiems prie programos tiek anksčiau

tiek dabar, nes Jūs visi esate Jaunimas Gali Komandos dalimi!

lt_LT