Emocinė parama internetu pasitelkiant fizinio ugdymo pamokas

Karantino laikotarpis palietė pačias jautriausias visuomenės grupes, o ypatingai vaikus ir jaunimą. Kazickų šeimos fondo programos „Jaunimas gali“ komanda taikosi prie naujų aplinkybių ir ieško būdų pasiekti jaunimą, gyvenantį net ir atokiausiose Lietuvos gyvenvietėse, bei sudaryti jiems galimybes ir toliau būti aktyviems, pozityviems ir jausti emocinę paramą. Tęsdama savo misiją programa organizuoja nuotolines fizinio ugdymo pamokas jaunimui, kuriose integruojamas ir gyvenimiškų įgūdžių ugdymas  pasitelkiant žymių žmonių dalinimąsi asmenine patirtimi. Šie užsiėmimai transliuojami tiesiogiai ir yra visiems prieinami programos Jaunimas gali” Facebook paskyroje.

(nuotraukoje programos „Jaunimas gali” online pamokų mokytojai, treneriai)

„Interneto platybėse išties daug įvairiausių veiklų, mokyklos taip pat perkėlė pamokas į virtualią erdvę, ir mes išgirdome mokytojų nuogąstavimą, kad tai dar labiau sumažins vaikų fizinį aktyvumą.  Judėjimas ne tik palaiko mūsų gerą sveikatos būklę, bet ir mažina įtampą, gerina emocinę savijautą. Ne karantino laikotarpiu tik 20% jaunuolių yra pakankamai fiziškai aktyvūs, sunku net įsivaizduoti, kokie skaičiai yra dabar,” – teigia programos „Jaunimas gali“ vadovas Arminas Vareika. 

(nuotraukoje programos „Jaunimas gali” vadovas Arminas vedantis užsiėmimą online)

Siekiant paskatinti jaunimą sportuoti kuriamos ir tris kartus per savaitę transliuojamos pamokos, kuriose dalyvauja ir žinomi Lietuvos žmonės. Drauge sportuoti jau kvietė krepšininkai Mindaugas Kuzminskas, Domantas Vilys bei lengvaatletė Jolanta Verseckaitė, savo įžvalgomis, svarbiomis vertybinėmis temomis dalinosi akordeonistas Martynas Levickis. Komanda kviečia prie iniciatyvos prisijungti ir daugiau visuomeniškai aktyvių žmonių. Kita svarbi pamokų dalis yra programos auklėtinių įsitraukimas – jaunuoliai patys planuoja ir įrašo savo vedamas mankštas, kurias vėliau daro ir jų bendraamžiai. Tai ypatinga galimybė stiprinti pasitikėjimą savimi ir įgyti neįkainojamos patirties rengiant viešus pristatymus. Ilgametė „Jaunimas gali” dalyvė Emilija Greviškytė dalijasi įspūdžiais: „Dieną, kai turėjo būti transliuojama mano įrašyta treniruotė jaučiausi lyg švęsčiau savo gimimo dieną. Esu iš mažo miestelio, todėl treniruotės vedimo iššūkis nusifilmuojant prieš visą Lietuvą buvo išties didelis, o įveikusi jį jaučiuosi žymiai stipresnė ir labiau pasitikinti savo jėgomis. Tą dieną sulaukiau draugų ir artimųjų sveikinimų, drąsinančių žodžių, man tai buvo išties įsimintina patirtis”.

Pasak programos koordinatorės Aistės Baronaitės – Bertašienės, šiuo laikotarpiu taip pat labai svarbus emocinis jaunuolių palaikymas bei bendruomeniškumo dvasios puoselėjimas. „Džiaugiamės, kad programos treneriai šešiolikoje skirtingų Lietuvos kaimų ir miestelių, užtikrina emocinę paramą beveik trims šimtams mūsų programos dalyvių. Treneriai vykdo kassavaitinius komandų pasikalbėjimus vaizdo konferencijų būdu, taip sudarydami sąlygas jaunimui palaikyti tarpusavio ryšius, pasidalinti savo išgyvenimais, mintimis ir būti išklausytais, o prireikus sulaukti palaikymo bei paramos,” – pasakoja koordinatorė Aistė. 

Palaikydami ryšį su savo auklėtiniais treneriai taip pat sužino, jei bendruomenėje yra dėl susidarius krizės į kritinę padėtį patekusių šeimų. Tokiu atveju programos organizatoriai pasirūpina, kad sunkumų prislėgtas šeimas pasiektų Kazickų šeimos fondo parama  maisto atsargomis ar kitomis būtiniausiomis priemonėmis. 

(nuotraukoje programos „Jaunimas gali” treneriai ir komandų kapitonai)

Karantino metu programa „Jaunimas gali” ir Kazickų šeimos fondas bendromis jėgomis siekia visapusiškai palaikyti savo auklėtinius ir visą bendruomenę bei padėti įveikti šiuo laikotarpiu iškilusius iššūkius.

(nuotraukoje programos „Jaunimas gali” dalyviai, sezono atidarymo metu rugsėjį)

Prezidentūroje programos auklėtiniai minėjo Kovo 11-ąją<< >>JAUNIMAS GALI „VASAROS IŠŠŪKIS” 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published.