Prezidentūroje programos auklėtiniai minėjo Kovo 11-ąją

Prezidentūros Baltojoje salėje programos auklėtiniai minėjo artėjančią Kovo 11-ąją

Antradienį Prezidentūros Baltojoje salėje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-osios metinės buvo iškilmingai paminėtos koncertu „Švenčia laisvės vaikai“, kuriame dalyvavo Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė.

Kartu su Plungės rajono Alsėdžių St. Narutavičiaus, Jonavos Senamiesčio ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijų moksleiviais koncertavo saksofonininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius Petras Vyšniauskas.

Į šventę atvyko moksleiviai iš Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo, Pandėlio gimnazijų.

„Žinau, kad ši diena išliks Jūsų atmintyje. Tačiau prisiminsiu ir aš, kaip įspūdingai Jūs grojate ir dainuojate“, – sveikindamas moksleivius sakė šalies vadovas.

Koncerto globėja Diana Nausėdienė, sakydama sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad išaugo karta, kuri nežino, ką reiškia karas ir persekiojimai dėl kalbos, tikėjimo ar įsitikinimų, kuri gali laisvai mokytis, keliauti ir rinktis savo gyvenimo kelią.

„Valstybės kūrimas – ilgas ir dar nebaigtas procesas. Ir Jūs esate tie, kurie turi tęsti šiuos darbus nepamiršdami ne tik, kaip iškovojama laisvė, bet ir kaip ji prarandama“, – kalbėjo pirmoji ponia.

Po koncerto moksleiviai diskutavo apie valstybingumą, pilietiškumą ir laisvės sampratą su vyr. ltn. Mažvydu Kunevičiumi.

Prieš šventinį koncertą programos dalyviai apsilankė Valstybės pažinimo centre, kurio pagrindinė misija – pasitelkiant šiuolaikines informacijos pateikimo formas, kurti bei skatinti aktyvų ir sąmoningą piliečių santykį su valstybe.

Po šventinio koncerto ir diskusijos, jaunimas išskubėjo į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atvirąsias dirbtuves „Pats SAU”. Jose vaikai patys kūrė marškinėlių dizainą ir turėjo unikalią galimybę išlaisvinti savo kūrybiškumą.

Informacija ir nuotraukos tekstui paimta iš Prezidento komunikacijos grupės ir puslapio www.lrp.lt.

Prisidėkite prie „Jaunimas gali“ skirdami 1,2% GPM<< >>Emocinė parama internetu pasitelkiant fizinio ugdymo pamokas

Leave a Reply

Your email address will not be published.