Programos „Jaunimas gali“ naujasis sezonas atidarytas

Rugsėjo 8 d. įvyko naujojo Kazickų šeimos fondo programos „Jaunimas gali” sezono atidarymas, į kurį susirinko didelis būrys jaunuolių iš skirtingų Lietuvos kampelių. Lietuvos regionų jaunimas buvo kviečiamas atvykti į Vilnių, kur jų laukė daugybė suburančių, gyvenimiškus įgūdžius ugdančių bei įkvepiančių veiklų, o visą šventę vainikavo Danske Bank Vilniaus maratono 2 km Moksleivių bėgimas.
Programos „Jaunimas gali” didelė bendruomenė dieną pradėjo Bernardinų parke, kur jų laukė piknikas bei programos savanorių sugalvoti žaidimai. Programą baigusių savanorių būrys patys parinko fizinį aktyvumą, reakciją ir susikaupimą skatinančių žaidimų. Pikniko ir žaidimų metu visi dalyviai turėjo galimybę artimiau susipažinti su kitomis komandomis ir pabendrauti. Pasistiprinę ir šiek tiek pabuvę kartu, visi keliavo į pažintinį turą po Vilnių, kurį organizavo „Gatvės gyvos“ komanda. Turo tikslas buvo ne tik parodyti ir supažindinti su įžymiomis Vilniaus vietomis, bet ir įkvėpti jaunimą saugoti ir tuo pačiu kurti istoriją patiems.

Trečioji sezono atidarymo šventės dalis buvo atviras bei motyvuojantis pokalbis su maratonininku, triatlonininku, žmogumi įveikusiu „Ironman”, treneriu, sporto bendruomenės „Šešiostrim” vadovu ir treneriu – Mindaugu Šatkumi. Pokalbis vyko ypatingoje vietoje, kur saugoma 0,5 mln. unikalių Lietuvos paveldo archeologinių eksponatų – Valdovų rūmų kiemelyje. M. Šatkus kalbėjo apie sveiką gyvenimo būdą, sporto svarbą ir kaip tai pakeitė jo gyvenime. „Jaunimas gali” dalyvius jis siekė įkvėpti ir motyvuoti nebijoti būti savimi, būti laisviems ir svarbiausia, judėti į priekį.
Tačiau visi dalyviai labiausiai laukė paskutinės „Jaunimas gali“ naujo sezono atidarymo šventės dalies – Danske Bank Vilniaus maratono 2 km Moksleivių bėgimo. Kaip viena programos dalyvė pasakė: „Įsimintiniausias įvykis buvo bėgimas, dėl ko kiekvienas ir važiavome į Vilnių. Kai stovėjau prie starto linijos, su kiekviena sekunde vis apimdavo didesnis jaudulys, baimė jog nenubėgsiu to atstumo. Pamačius finišą užplūdo vieni iš geriausių jausmų. Pasijutau tarsi tikra bėgikė, nubėgusi daugiau nei 2 km“.
Net 100 programos dalyvių atvykimu iš Alsėdžių, Šaukėnų, Aukštelkės, Ariogalos ir Lentvario pasirūpino Lietuvos geležinkeliai suteikdami net 200 bilietų. Daugumai dalyvių tai paliko neišdildomą įspūdį, nes jiems tai buvo pirmoji kelionė traukiniu.
Katedros aikštėje buvusiame palapinių miestelyje stovėjo ir Kazickų šeimos fondo programos „Jaunimas gali“ palapinė, prie kurios kiekvienas Vilniaus maratono dalyvis bei svečias galėjo ne tik susipažinti su programa, jos tikslais ir vertybėmis, bet ir sudalyvauti iššūkyje – pereiti ištemptu lynu.
Vienas ilgiausiai programoje ,,Jaunimas gali“ dirbančių trenerių Artūras Seržantas mano kad programa ir tokios šventės daro didelę įtaką iš mažų Lietuvos regionų atvykusiam jaunimui. „Man, kaip sveikatos ugdymo ir sveikatos politikos specialistui, buvo itin smagu matyti, kad programa ,,Jaunimas gali“ ne tik ugdo gyvenimiškus įgūdžius, bet ir puoselėja vaikų fizinį aktyvumą. Juk fizinis pasyvumas, šiame kompiuterių amžiuje yra viena iš opiausių problemų pasaulyje. Šios šventės metu vaikai ne tik dalyvavo bėgime, bet ir turėjo puikų pokalbį apie fizinį aktyvumą ir motyvaciją sportuoti su M. Šatkumi. Tikiuosi, kad vaikų įgytos žinios apie fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, paveiks jų elgseną ir įtakos fizinio pasyvumo mažėjimą“.

Naująjį 2019-2020 programos „Jaunimas gali“ sezoną jaunimo laukia dar daugiau užduočių ugdančių jų socialinius bei emocinius įgūdžius, daug renginių bei susitikimų su įvairiais, įdomiomis ir motyvuojančiomis istorijomis galinčiais pasidalinti žmonėmis. Visa „Jaunimas gali“ komanda sieks, kad programa taptų dar efektyvesnė, treneriai ir dalyvaujantis jaunimas dar labiau motyvuoti, bei, kad prie programos galėtų prisijungti ir kitų Lietuvos regionų miestelių naujos komandos.

Rugsėjo 8 dieną - naujojo „Jaunimas gali“ sezono atidarymas Vilniuje!<< >>Sezono startas 2-jų dienų „Jaunimas gali“ trenerių seminare

Leave a Reply

Your email address will not be published.