Regionų jaunimas susitiko su JAV kariuomenės kadetais

Kazickų šeimos fondo programa „Jaunimas gali“ kvietė regionų jaunimą susitikti su Lietuvoje besitreniruojančiais JAV kadetais. Susitikimuose birželio 5-ą Simne ir birželio 6-ą Smalininkuose, Ariogaloje bei Lentvaryje dalyvavo per 300 Lietuvos jaunuolių ir 50 JAV kariuomenės kadetų. Jaunimas ir kadetai susipažino, neformaliai bendravo, dalinosi patirtimi bei svajonėmis.

Papulkininkis Daniel J. Gross džiaugėsi, kad JAV kariuomenės kadetai turi gali galimybę ne tik treniruotis su kolegomis iš Lietuvos, tačiau ir susipažinti su Lietuvos visuomene, kultūra ir jaunuoliais, taip stiprinant tarpusavio saitus.

„Lietuva yra svarbi NATO partnerė, todėl labai svarbu, kad ši ilga ir tvari partnerystė būtų tęsiama ateities kartų. Kai mūsų jaunieji kadetai bendrauja su Lietuvos jaunimu, vystomas tarpusavio supratimas bei pagarba, kuria grindžiami mūsų dvišaliai santykiai“ – teigė Papulkininkis Daniel J. Gross. Paklaustas, kokia jo žinutė Lietuvos jaunimui, jis atsakė norintis priminti jauniems žmonėms pirmiausia nesiliauti vertinus laisvės: „Didelė dalis jaunų žmonių Lietuvoje visą savo gyvenimą gyveno laisvoje, demokratinėje šalyje. Bet Lietuva turėjo daug kovoti ir paaukoti, jog to pasiektų. Jaunimas kartais gali ir nesuvokti, kaip toli Lietuva pažengė per tokį trumpą laikotarpį nuo nepriklausomybės atgavimo prieš mažiau nei 30 metų. JAV didžiuojasi draugyste su Lietuva ir nekantrauja ir toliau tvirtinti bei puoselėti ją ateityje“.

Kazickų šeimos fondo Niujorko biuro direktorė Neila Baumilienė taip pat džiaugėsi JAV kariuomenės kadetų susitikimu su Lietuvos regionų jaunimu ir teigė, jog toks betarpiškas bendravimas tik dar labiau sustiprina bei parodo JAV bei NATO įspareigojimą Lietuvai: „JAV kadetų vizitai rodo NATO vykdomus įsipareigojimus būti savo šalių narių teritorijoje ir ginti jų interesus karo atveju ginti, nepaprastos gamtinės situacijos atveju, organizuotai pagelbėti gyventojams, taikos metu užtikrinti gerus tarpusavio santykius“.

Taip pat, anot Neilos Baumilienės, JAV kariuomenės kadetų vizitai „Jaunimas Gali“ programos vietovėse rodo JAV atstovybės pasitikėjimą programa: „JAV kadetų vasaros tarptautinėje programoje kasmet dalyvauja apie pusantro tūkstančio kadetų ir išvyksta į 43 valstybes. Pernai „Jaunimas Gali“ programos metų uždarymo renginyje teko kalbėtis su besisvečiuojančiais kadetais – buvo nepaprastai malonu iš būrio vado išgirsti, kad iš visų juos vasarai priimančių šalių, Lietuva turi labai gerą vardą. Vizitą „Jaunimas Gali“ programoje kadetams JAV Ambasada yra įrašiusi į rekomenduojamas veiklas pirmu numeriu.“

Kazickų šeimos fondo programa „Jaunimas Gali“ yra įgyvendinama pagal Zimbabvėje vykdomos Hoops4Hope (liet. „Vilties lankai“) iniciatyvos pavyzdį. „Jaunimas Gali“ anksčiau veikė kaip „Krepšinio galia“. Šia sporto bei gyvenimo įgūdžių ugdymo programa siekiama spręsti pažeidžiamo jaunimo motyvacijos trūkumą bei kurti didesnes galimybes pilnaverčiam gyvenimui Lietuvos regionuose.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įvertino „Jaunimas gali“ programą<< >>Rugsėjo 8 dieną - naujojo „Jaunimas gali“ sezono atidarymas Vilniuje!

Leave a Reply

Your email address will not be published.